Konkurs - bieg po indeks

         Finał „Biegu po indeks". Wystartowało prawie 600 osób i mamy 2 laureatów
z naszego liceum.

Konkurs organizowany był już po raz siedemnasty przez Politechnikę Koszalińską i cieszył się wielkim zainteresowaniem wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku „wystartowało” prawie 600 osób z 34 szkół.

 

Podobnie jak w latach ubiegłych, „Bieg po indeks” prowadzony był z wykorzystaniem nowoczesnych technik internetowych i ukierunkowany szczególnie na pomoc w przygotowaniu do nowej matury z zakresu matematyki, fizyki  i informatyki.
Finał obejmował pisemną pracę z zadaniami z zakresu matematyki, fizyki i informatyki. Każdy z uczestników otrzymał 15 zadań konkursowych (po pięć z każdego z przedmiotów) i rozwiązywał tylko pięć wybranych przez siebie zadań, w czasie 120 minut.
Dwóch uczniów naszego liceum: Kamil Skrzyniarz i Jakub Kaźmierczak (obaj z klasy 3b) zrobiło to na tyle skutecznie, że znalazło się w grupie 30 laureatów tego konkursu.
Kamil Skrzyniarz zajął II miejsce, zdobywając tym samym nagrodę w postaci stypendium w wysokości 2 tys. złotych łącznie, płatne przez pierwszy semestr studiów, w przypadku, gdy zdecyduje się na naukę na PK, a Jakub Kaźmierczak zajął XXV miejsce.
Kamil Skrzyniarz został dodatkowo uznany za najlepszego matematyka, nagrodą za ten tytuł był  tablet.
Nasza szkoła otrzymała odtwarzacz Blu-Ray oraz komplet innowacyjnych narzędzi edukacyjnych, wspomagających tradycyjne lekcje fizyki.
Nagrodę otrzymała również Pani Katarzyna Gulczyńska  (nauczyciel obu uczniów), która zdobyła II miejsce w rankingu nauczycieli.
Wszystkim nagrodzonym i ich opiekunom serdecznie gratulujemy.
                                                                                                                   K.G.                  

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
im. Władysława Broniewskiego
ul. Kościuszki 28
78-300 Świdwin

E-mail (administrator)

admin@zspswidwin.pl

E-mail (redakcja)

news@zspswidwin.pl

JoomBall - Cookies

© 2016 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Broniewskiego w Świdwinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.