Spotkanie z posem parlamentu europejskiego

W piątek, 17 maja 2013 r., naszą szkołę odwiedził  prof. dr hab. Bogusław Liberadzki, poseł Parlamentu Europejskiego i kierownik Katedry Transportu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Pan profesor spotkał się z młodzieżą klas 1 a, 2 a i  2 c, aby opowiedzieć jej o działalności i zadaniach Unii Europejskiej oraz Parlamentu Europejskiego.


Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy, m. in. w jaki sposób przebiega głosowanie podczas posiedzeń parlamentu w Brukseli, a także usłyszeli o interesujących podróżach, które prof. Liberadzki odbył w czasie, gdy piastował stanowisko ministra transportu i gospodarki morskiej. Ponadto eurodeputowany  zaprezentował zalety oraz wady, jakie niesie za sobą funkcjonowanie państw w strefie euro. Poruszył także tematykę kryzysu gospodarczego występującego w niektórych krajach europejskich.
Spotkanie zamknęła debata z uczniami naszej szkoły, która nie pozostała bezowocna, gdyż pan profesor zainteresował się jednym z projektów Młodzieżowej Rady Miasta Świdwin i obiecał pomoc w zdobyciu funduszy unijnych na jego realizację.

                                                                                                                    Izabela Orenczak, 1 a

 

 

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
im. Władysława Broniewskiego
ul. Kościuszki 28
78-300 Świdwin

E-mail (administrator)

admin@zspswidwin.pl

E-mail (redakcja)

news@zspswidwin.pl

JoomBall - Cookies

© 2016 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Broniewskiego w Świdwinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.