Trzy metry nad niebem – film czy książka?

PIN

Trzy metry nad niebem film

Melodramat w reżyserii Fernando González Molina z 2010 roku to genialny film, który bije swoje rekordy wśród nastolatków, lecz nie tylko. Przez wielu określany jako współczesna wersja Romeo i Julia. Trzy metry nad niebem to film nadający się idealnie na niedzielny wieczór, jako wyciskacz łez.

W filmie poznajemy dwóch kluczowych bohaterów – Hache oraz Babi – które są całkowicie odmiennym środowiskiem. Nie stoi im to jednak na drodze, aby zakochać się w sobie po uszy. Pomimo wielu przeciwności, innych zdań bliskich nie dopuszczają do siebie myśli, że między nimi może być inaczej. Ogromne zaufanie, zakochanie bez pamięci oraz niesamowicie ciekawe wątki w filmie sprawiają, że zdobył on bardzo duże uznanie wśród widzów. Wśród opinii możemy znaleźć informacje o tym, że film skradł serca fanom.

Trzy metry nad niebem – książka

Jak może niewielu wie, istnieje również książka Trzy metry nad niebem napisana przez niesamowitego autora, jakim jest Federico Moccia, który w doskonały sposób potrafi wciągnąć czytelnika i sprawia, że nawet dla osób które nie lubią czytać książka staje się przyjemnością. Wraz z bohaterami poznajemy kolejne wątki książki, które w niesamowicie szybkim tempie się rozwijają. Moccia w doskonały sposób przedstawia zarówno zalety jak i wady bohaterów książki w taki sposób, że nie da się ich nie pokochać a ich historię po przeczytaniu książki doskonale pamiętamy i często rozmyślamy nad ich losami pisząc inne scenariusze.

Trzy metry nad niebem – opinie

Książka jak i film skierowany jest głównie do osób kochających melodramaty, ale także doskonale sprawdza się jako film na niedzielny wieczór, czy książka którą z przyjemnością można przeczytać przy kominku. Doskonale opisana akcja rozwija się w sposób dynamiczny, dlatego na pewno nie będziemy się podczas oglądania lub czytania nudzić.

Leave Your Comments